Loading...
Yenibosna merkez mah... (+90) 531 7677479 info@adib.com.tr

Hosting

Host, web sitenizin bilgilerinin ve dosyalarının yüklendiği alandır.Siber uzayda var olabilmek için siteyi tasarlamanın yanı sıra hosting firmalarından hosting hizmeti satın almanız gerekmektedir.

Host, web sitenizin bilgilerinin ve dosyalarının yüklendiği alandır.Siber uzayda var olabilmek için siteyi tasarlamanın yanı sıra hosting firmalarından hosting hizmeti satın almanız gerekmektedir.

Hosting

Host, web sitenizin bilgilerinin ve dosyalarının yüklendiği alandır.

Siber uzayda var olabilmek için siteyi tasarlamanın yanı sıra hosting firmalarından hosting hizmeti satın almanız gerekmektedir.

Hosting türleri: 

1. Paylaşılan Web Hosting (Shared web Hosting)Paylaşımlı hosting en ekonomik web hosting yöntemlerinden biridir. Bu yöntemde, sayısı binlerce web sitesine ulaşabilen birkaç web sitesi tek bir sunucuda barındırılmaktadır. Bu yöntem aynı zamanda sanal barındırma veya türev barındırma olarak da bilinir. İnternetteki çoğu web sitesi bu hizmeti kullanır. Bu hizmet yönetilebilir veya yönetilemez ve yönetilen hizmeti daha iyi destek sunar.

2. Bayi Web Barındırma (Reseller Web Hosting)Bu yöntemde web sitenizin bulunduğu web host sunucusunun belirli bir sabit disk ve bant genişliği size bir kişi tarafından atanır. Aslında, tahsis edilen kaynakları üçüncü kişiye ücretsiz veya ücretli olarak devredebilirsiniz.  

3. Ücretsiz Web Hosting (Free web Hosting)Bu barındırma türü, yeni başlayanlar veya paylaşılan bir web barındırma hesabı satın almak için yeterli paraya sahip olmayan kişiler için daha uygun olan reklam amaçlı ücretsiz olarak sunulmaktadır. Tabii ki, bu yöntemin yazılım, bant genişliği, disk alanı ve…. açısından birçok sınırlaması vardır.

4. Sanal Sunucu Barındırma (VPS)Bu barındırma yönteminde, sanallaştırma yazılımı aracılığıyla birkaç sanal sunucuya bölünmüş tek bir sunucu vardır; bu, kullanıcının bakış açısından, müşteri tarafından tekelleştirilen adanmış bir sunucu gibidir. Bu şekilde, her sanal sunucu fiziksel olarak parçalanmış bir bilgisayar gibidir ve her parça belirli bir istemcinin ihtiyaçlarına atanır, sanal bir kişisel sunucu yönetilebilir ve yönetilemez.  

5. Özel Web Barındırma (Dedictated Web Hosting)Bu yöntemde müşteriye bir sunucu atanır ve paylaşılan yöntemin aksine aslında üzerinde sadece müşterinin web sitesi bulunur ve müşteri gerçekten web sunucusunu kullanan tek kişidir. Dedicated hostinglerde yeniden başlatma, işletim sistemini kurma gibi görevler müşterinin sorumluluğundadır. Çoğu büyük web sitesi, sunucularıyla istediklerini yapma yeteneğine sahip özel sunucular kullanır.  

6. Sunucu barındırma alanı (Collocation Web HostingYerinde barındırma, istemcinin sunucuya sahip olması dışında, neredeyse yerinde barındırma gibidir. Bu sunucu, kullanıcının bulunduğu yerde ve rafında fiziksel olarak kurulur. Bu hizmet diğer yöntemlerden daha pahalı olabilir, ancak donanımın mevcudiyeti nedeniyle faydaları da olabilir.  

7.Bulut web barındırma (Cloud Web Hosting)Zaman içinde en popüler yöntemlerden biri olan bu yöntemde müşterinin web sitesi her zaman zirvededir. Bu tablo barındırma da popülerdir. Bulut barındırmada, her zaman çalışan birkaç sunucu vardır ve yükün üstesinden gelmek için her zaman en az bir sunucu mevcuttur. Örneğin, müşteri daha fazla bilgi işlem gücüne ihtiyaç duyduğunda bunu hemen buluttan alabilir, ancak iş tamamlandıktan sonra işgal edilen kaynaklar serbest bırakılır.  

8. küme barındırmaBu yöntem bulut yöntemine çok benzer. Bu, sözde küme sunucularının kullanılması nedeniyle web sitesinin asla çökmediği anlamına gelir, çünkü sunuculardan biri çöktüğünde diğer sunucu kapanır ve trafik o sunucuya yönlendirilir. Bu barındırma yöntemi, müşteriye güvenlik kontrolü, yük dengeleme ve sitenin hayati veri kaynakları gibi özellikleri daha yüksek üretkenlik ve yedeklilik ile sağlar.  

Şimdi arayın

Yenibosna merkez mahallesi değirmenbahçe caddesi İstwest A1B blok kat 3 daire 36 Bahçelievler/İstanbul

(+90) 531 7677479

(+90) 212 9246096

info@adib.com.tr

temasta olmak