Loading...
Yenibosna merkez mah... (+90) 531 7677479 info@adib.com.tr

PHP ile neler yapabiliriz?

PHP ile her çeşit web projesi geliştirilebilir., sunduğu sayısız API ve Framework kaynakları ile çok güçlü ve kaliteli projeler geliştirilebilir.

PHP ile her çeşit web projesi geliştirilebilir., sunduğu sayısız API ve Framework kaynakları ile çok güçlü ve kaliteli projeler geliştirilebilir.

PHP ile her çeşit web projesi geliştirilebilir., sunduğu sayısız API ve Framework kaynakları ile çok güçlü ve kaliteli projeler geliştirilebilir.

    İçerik yönetim sistemleri.

    Dinamik web siteleri / sayfalar.

    Forum sayfaları.

    Veri depolama ve otomasyon yazılımları.

    JPG, PDF, XML, CSV gibi gelişmiş dosya formatlarını okutma, düzenleme, aktarma, yazdırma vb. işlemleri.

    Neredeyse sınırsız web tabanlı uygulama modülleri geliştirilebilir.

    Kaliteli url yapıları oluşturmanızı, bu sayede eşsiz SEO uyumlu link yapıları oluşturmanızı sağlar

    Anket sayfaları oluşturabilirsiniz.

    E ticaret, sosyal medya platformları ve online oyun sayfaları gibi dev platformlar / projeler inşa edebilirsiniz.

PHP Avantajları:

    PHP çok sık tercih ediliyor bunun nedenlerinden bir tanesi, oldukça kullanışlı/işlevsel ve açık kaynak kodlu oluşudur. 

    Sürekli geliştirilebilir çünkü açık kaynak kodludur

    Oldukça popülerdir çünkü Twitter, Facebook ve Wikipedia gibi Dünyanın en çok trafik alan markaları tarafından da tercih edilmektedir.

    HTML ve CSS ile son derece uyumludur bu sayede Front-end tarafı ile proje geliştirmek kolaylaşır.

    Oldukça işlevseldir ve performanslıdır. Diğer programlama dilleri ile yapılabilecek bir çok projenin PHP ile yapılabilir.

    Oldukça gelişmiş yapısı ile masaüstü yazılımdan, NNTP, IMAP, POP3, COM vb. portlara kadar müdahale edilebilir.

    Laravel, Codelgniter, Symfony gibi çok gelişmiş kütüphaneleri sayesinde iş yükünü azaltmak ve üst düzey güvenlik önlemleri alabilmek gibi birçok avantaj sağlar. 

    Neredeyse tüm veri tabanları (Oracle, Sybase, MSSQL, MySQL, DB2 vs.) ile çalışabilir.

    Birçok dosya formatı okuma/yazma işlemi konusunda başarılıdır.

    Modüler altyapısı sayesinde XML, JSON gibi birçok veri değişim formatlarını destekler ve uyumlu olarak çalışır.

•    Profesyonel web tasarım firmaları, müşterilerin talepleri üzerinde sıfırdan e-ticaret siteleri tasarımları yapabiliyor. Bazı müşteriler, hızlı bir şekilde çok fazla beklemeden web sitesine sahip olabilmek için hazır web site şablonlarını tercih ediyorlar. Php ile e-ticaret sitesi yapımı sadece profesyonel yazılımcıla tarafından yapılması mümkündür. Php ile sıfırdan e-ticaret sitesi yazılımı yapmak isteyenler, çeşitli modül yapılarını ve güvenlik gereksinimlerini kullanırlar. 

Wampserveri kurmak, tema(template) indirmek veya oluşturmak ve veritabanı oluşturmak bir site yapımı için önemli olduğu kadar yeterli de değildir. Temayı işlevsel hale getirebilmek ve veritabanına ekleme yapabilmek için Php programlama dilini kullanmamız şart.

Php dilini kullanarak veritabanına bilgiler ekleyebilir, o bilgiler üzerinde düzenlemeler yapabilir ve hatta silebiliriz. Bunlar Php'de veritabanı üzerinde yapabileceğimiz en önemli işlemlerdir. Bunlar dışında yapılabilecek işlemler de vardır tabiki. Fakat bu işlemler için işin içerisine temayı da eklemeniz gerekiyor. 

PHP’nin web sitenizde faydaları:

Sitenin istenildiği gibi yönetilebilmessi PHP ile site kurmanın faydalarından bir tanesidir. 

Ayrıca  PHP ile web sitesi hazırlayan yazılımcı web siteniz için özgün tema da yapabilir. Bu şekilde internet sitesi özgün bir hale gelir. Temaların özelleştirilmesi konusunda başvurulması gereken sistem PHP’dir.

Eğer kendi temanızı oluşturmak, ya da var olan bir temayı özelleştirmek istiyorsanız rahatlıkla PHP ile web sitesi kurulumuna başvurabilirsiniz. Ancak bu tip bir site kurulumu için yazılım dilinden anlamak gerekiyor bu nedenle profesyonel yazılım şirketleriyle anlaşabilirsiniz. 


Şimdi arayın

Yenibosna merkez mahallesi değirmenbahçe caddesi İstwest A1B blok kat 3 daire 36 Bahçelievler/İstanbul

(+90) 531 7677479

(+90) 212 9246096

info@adib.com.tr

temasta olmak