• Anasayfa
  • Müşteriler
  • Portföy
  • Hizmet
  • Google Adwords
  • Blog
  • Hakkımızda
  • İletişim

« SEO UYUMLU MAKALE »
Google açısından, diğer içeriklerle arasında kalite farkını gösteren yapıya sahiptir. Arama motorlarının örümcek diye adlandırılan bot yazılımları, bu tarz içerikleri diğerlerine nazaran daha kolay tarayıp, verilerini işleyebilmektedir.

Diğer düz içeriklerle doğru ve seo uyumlu içerik arasındaki en büyük fark, ziyaretçiyi tam olarak aradığı bilgiye ulaştıracak nitelikte olmasıdır. 

Seo uyumlu makale yazarken sadece şema değil, içeriğin detayına ve okuyucuya verdiği bilgisine de son derece özen gösterilmesi gerekir çünkü ziyaretçinin aradığı tam olarak yazılı içeriktir.

SEO Uyumlu Makale hazırlamak, web sitelerinin arama motorları üzerinde anahtar kelimeler üzerinde işlem yaparak yükselmesinde etkilidir. Web sitenizdeki teknik sorunların çözümü ve içeriklerinizin bu kalitede yayında olması sizleri rakiplerinizden ayıran en büyük özellik olacaktır.

Daha doğrusu alıcı açısından arama motorlarında hedeflediği sıralamalara girmenin ve ziyaretçinin tam olarak aradığı ve ulaşabildiği bir web site olmanın sırrı seo uyumlu makaledir.

SEO UYUMLU İÇERİK:

Web site de bir içerik ve SEO birbirini tamamlayan iki kavramdır. İçeriği çok kaliteli olmasına rağmen arama motorları o içerikteli kelimeleri algılamayıp onları ilginç gösteremese, kaliteli bir içerik olmadığı anlamına gelir. SEO uyumlu içerik kavramı da içeriğin bir anlamda arama motorlarına hitap edecek bir üslup ile uyumlu olmalıdır.

Yazdıklarınızın içeriklerler arasında kaybolmasını istemiyorsanız, arama motorlarının sizin yazdığınız bir metini nasıl okuduğunu, meta verileri nasıl kullandığını ve listelerken hangi kriterleri kullandığını bilmeniz çok önemlidir.

Aslında arama motorları toplum davranışlarını taklit ediyor. Amacınızı hemen ve etkili ifade edemediğiniz birkaç satırdan sonra bir tık veya kaydırma ile sonraki içeriğe atlamanızın bir faydası olmayacaktır. İçeriğin meta verilerle özetlenmesi, görseller ile desteklenmesi yazdıınız metindeki paragraflar az bile olsa çekici ve verimli olması çok önemli.

SEO UYUMLU WEB SİTESİ:

Web sitelerini yaparken kullandığımız ve iç seo dediğimiz site optimizasyon yapısını kurgulayarak web sayfalarını mantık çerçevesinde birbirine bağlamak, sadece bağlamakla kalmayıp arama motorlarına web sitemizin erişilen sayfasının hangi bilgileri içerdiğini, insanlara hangi amaçla hitap ettiğini belirtmek ve tanıtmak gerekir. Seo uyumlu web sitesi kurgusunda uygulanan bu tekniğe iç seo; yani web sitesi içinde yapılandırılmış arama motoru optimizasyonu uyumluluğu denir. Arama motorlarına ait botlar, web sayfanıza ulaştığında belli başlı yollar izleyerek sitenizi indeksleyerek kayıt altına alır ve sitenizin ilişkilendirilmiş kategorilerde bulunmalarını sağlarlar. Web sayfası güncel kod yapısıyla düzgün şekilde, Google'a uyumlu kodlanmışsa, arama motoru botları siteye geldiklerinde yabancılık çekmeden alıştıkları sistem ortamında sayfalarınızı kolayca kayıt altına alacaklardır. Kendisini Google botlarına doğru anahtar kelime ve kaliteli organize edilmiş etiketlerle tanıtabilen bir web site elde ederseniz çok iyi bir performans ve sonuç alacağınız söz konusu olabilir.etiketler
SEO UYUMLU MAKALE