Loading...
Yenibosna merkez mah... (+90) 531 7677479 info@adib.com.tr

Web Sitesi Fiyatları Neye Göre Belirlenir

Web sitele fiyatı belirlenirken birçok kriter göz önünde bulundurulur. Ancak bu kriterler geçerli olmama iltimali de mevcut.

Web sitele fiyatı belirlenirken birçok kriter göz önünde bulundurulur. Ancak bu kriterler geçerli olmama iltimali de mevcut.

Web sitele fiyatı belirlenirken birçok kriter göz önünde bulundurulur. Ancak bu kriterler geçerli olmama iltimali de mevcut.

Web Tasarım Firmasının Kullandığı Yazılım Teknolojisi

Web sitelerinin tasarım sürecinde tasarımcının kullandığı yazılım teknolojisi ve teknikler web sitesinin kalitesinde etkisi büyüktür. Web sayfaları kodlanırken HTML, CSS , Laravel, bootstrap ve PHP gibi programlama dilleri kullanılır. Web sitesinin grafik tasarım çalışmaları sırasında günümüzde ağırlıklı olarak pixel tabanlı Photoshop yazılımı tercih edilir. Bu programlama dillerini ve yazılımları her web tasarımcı kendi yetenekleri ölçüsünde kullanarak web siteleri tasarlar ve web tasarım şablonları geliştirir. Tasarlanan tüm web siteleri mobil uyumlu (responsive) olması son derece önemli bir kriter. Aynı zamanda web tasarım firmaları web sitesinin yönetilebilirliğini arttırmak için Yönetim Paneli yazılımları geliştirerek web tasarım projelerine bütünlük sağlar. Dolayısıyla web tasarımcının veya web tasarım firmasının proje altyapısında kullandığı tüm nitelikler web sitelerin kalitesini doğrudan etkiler. Web tasarımın kalitesi web sitesi fiyatını belirleyici en önemli bir faktörlerdendir.

İlgili Firmanın Hizmet Kalitesi

Her sektör de olduğu gibi web tasarım firmalarında da verilen hizmetler ve hizmet kalitesi farklıdır. Günümüzde web tasarım ihtiyaçları beraberinde farklı hizmetlere olan gereksinimleri doğurmuştur. Web sitesi yaptıran kurum veya kuruluşlar aynı zamanda Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Sosyal Medya Danışmanlığı veya Dijital Pazarlama alanlarında çok çeşitli hizmetlerden yararlanmaya başlamışlardır. Bu saydığımız hizmetlerin her birisi uzmanlık gerektiren alanlardır.

Web Sitesinin Türü

Web siteleri, kurumsal tanıtım amaçlı yapılabildiği gibi ticari ürün satışları için de tasarlanabilir. E-ticaret siteleri, günümüzde Online bir şekilde ticari ürün satışları için kullanılan en basit ve en mantıklı yöntem olmuştur. Yoğun içerikli olan E-ticaret siteleri zamanla site performansı düşmemesi adına güçlü bir altyapı üzerine kurulması son derece önemli. Bu web sitelerinde ürün içeriklerinin oluşturulması ve web sitesine entegrasyonu uzmanlık gerektiren bir çalışmadır. Bu saydığımız unsurlar web sitesi maliyetlerini doğal olarak arttırır.

Genel olarak tek sayfa olarak tasarlanan web sitelerin maliyetleri oldukça düşüktür. Ana sayfa üzerinde firma ve hizmetleriyle ilgili detaylara kısa bir şekilde yer verilir. Günümüzde çok fazla tercih edilmemektedir.

Kurumsal tanıtım amaçlı web siteleri sıklıkla tercih edilen web tasarım projeleridir. Firmaların ürün ve hizmetleri ile ilgilibilgi vermek amacıyla yapılır. Ek olarak Harita, video ve animasyonlar yayınlanabilir. İletişim formu, teklif talep formu veya insan kaynakları formu kullanılarak site ziyaretçileriyle etkili bir iletişim kurulabilir. Bu tür projelerde web sitesinde barındırılacak içerik miktarı ve web tasarım çalışmalarında yapılacak işin yoğunluğuna göre fiyatlar değişmektedir.Şimdi arayın

Yenibosna merkez mahallesi değirmenbahçe caddesi İstwest A1B blok kat 3 daire 36 Bahçelievler/İstanbul

(+90) 531 7677479

(+90) 212 9246096

info@adib.com.tr

temasta olmak