Loading...
Yenibosna merkez mah... (+90) 531 7677479 info@adib.com.tr

Web Tasarım ve Kodlama Ne İş Yapar?

Web tasarım ve kodlama okumak istiyorsanız okuduktan sonra ne iş yapacağınız hakkınızda bilgi almak için araştırmanız çok normal.

Web tasarım ve kodlama okumak istiyorsanız okuduktan sonra ne iş yapacağınız hakkınızda bilgi almak için araştırmanız çok normal.

Web tasarım ve kodlama okumak istiyorsanız okuduktan sonra ne iş yapacağınız hakkınızda bilgi almak için araştırmanız çok normal. Bölüm bittikten sonra kişiler genellikle bir web tasarım şirketi bünyesinde çalışma fırsatı yakalamaktalar. Aynı şekilde kendinizi tam olarak yetiştirdiğinizi düşünüyorsanız bağımsız bir şekilde de bu işi yürütebilirsiniz. Web tasarımcısı olarak çalışan kişiler genellikle freelance olarak çalışır. Kendi evinizde bile bu mesleği kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu bölümü bitirdikten sonra DGS ile farklı fakültelerde de eğitim görerek bilgisayar mühendisliği gibi oldukça önemli meslekleri icra edebilirsiniz. Bir sitenin kurulumu, site ile yöneticinin uyumu, sitede yer alan görsel ve metin kaynaklı içeriklerin hepsi yazılmcının eseridir. Aynı zamanda günümüzde en çok ihtiyaç duyulan SEO gibi hizmeti de öğrenerek web sitelerinde bu uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz.

Günümüzde bu mesleği çok sık duyuyoruz. Peki web tasarımcısı ne iş yapar? Web tasarımcı, tasarım kelimesinden de belli olduğu gibi planlanan fikirlerini estetik bir şekilde ve belirli bir hedef doğrultusunda yürüten ve dijital hayatına geçiren kişidir. Günümüzde dijital varlık çok önemli bir hal aldığı için insanlar ve şirketler de bu önemin farkındalar. Bu durum, web tasarımcılara olan ihtiyacı daha fazla arttırmaktadır. Web tasarımcılar, gerekli çalışmaları yaparlar ve bu çalışmaların sonucunda ortaya tıpkı şu anda içinde olduğunuz site gibi ziyaretçilerin kullanabileceği bir web sitesi çıkar. Ancak web tasarımcının işi burada sona ermez. Web tasarımcılar, ziyaretçilerin sitede geçirdiği süreyi analiz ederek kullanıcı deneyimini arttırıcı önlemler almalı; arama motoru optimizasyonunu maksimuma getirmeye çalışmalıdır ve bütün bunlar web tasarımcının yapması gereken işler kategorisinde yer almaktadır.


Şimdi arayın

Yenibosna merkez mahallesi değirmenbahçe caddesi İstwest A1B blok kat 3 daire 36 Bahçelievler/İstanbul

(+90) 531 7677479

(+90) 212 9246096

info@adib.com.tr

temasta olmak