Loading...
Yenibosna merkez mah... (+90) 531 7677479 info@adib.com.tr

Google'ın ilk sayfasına nasıl çıkabilirim?

Google’da sıralamanızı yükseltmek için yapabileceğiniz en iyi şey kaliteli bir web sitesi işletmektir. Mümkünse, sayfanızı oluşturması için profesyonel bir tasarımcı kiralayın, Ayrıca metnin kalitesine odaklanmanız gerekiyor. Google, doğru dil bilgisi ve yazım kurallarına sahip çok sayıda metin görmeyi sever. Ayrıca, sitenizin önizlemesini okuduklarında insanların tam olarak aradıkları şey olması gerekir:

Google’da sıralamanızı yükseltmek için yapabileceğiniz en iyi şey kaliteli bir web sitesi işletmektir. Mümkünse, sayfanızı oluşturması için profesyonel bir tasarımcı kiralayın, Ayrıca metnin kalitesine odaklanmanız gerekiyor. Google, doğru dil bilgisi ve yazım kurallarına sahip çok sayıda metin görmeyi sever. Ayrıca, sitenizin önizlemesini okuduklarında insanların tam olarak aradıkları şey olması gerekir:


İçerik Değiştirmek:

Kaliteli içerik oluşturun

Google’da  sıralamanızı yükseltmek için yapabileceğiniz en iyi şey kaliteli bir web sitesi işletmektir. Mümkünse, sayfanızı oluşturması için profesyonel bir tasarımcı kiralayın, Ayrıca metnin kalitesine odaklanmanız gerekiyor. Google, doğru dil bilgisi ve yazım kurallarına sahip çok sayıda metin görmeyi sever. Ayrıca, sitenizin önizlemesini okuduklarında insanların tam olarak aradıkları şey olması gerekir:

Orijinal içerik oluşturun

İçeriğinizi sitenizin farklı sayfalarında kopyaladığınız için ve ayrıca başka bir web siteden kopyaladığınız için  bağlanacaksınız. Sizin göreviniz sadece size ait olan kaliteli içerik oluşturmaya odaklanmak.

Uygun görüntüleri dahil edin 

Google için resimler çok önemli ve aynı zamanda görüntü kalitesi de bir rol oynayacaktır. Metninize uyan ve deneyime katkıda bulunan görselleri bulun ve oluşturun. Görüntüleri başka web sitelerden almamaya özen gösterin. Aksi halde, sıralamanıza zarar verebilir. Genel yaratıcı resimleri yada çalışma şeklinizi göstermek için şirketinizin orijinal fotoğraflarını kullanın. Web siteniz için yüksek kaliteli fotoğraflar elde edin.

Anahtar kelimeleri kullanın 

İşletmeniz için en iyi anahtar kelimeleri bulun, bu işlem için ilgili uzmanlık alanı olan bir şirkete danışmanız çok önemli. Ardından, metninizde bu anahtar kelimeleri kullanın. 

Kod Değiştirmek

İyi bir alan adı seçin

Çalışmasını sağlayabilirseniz, ana anahtar kelimenizi Domain’in ilk kelime olarak sığdırın. Sıralamayı yükseltmek için, yerel bir işletmeniz varsa bir ülke TLD'si (.com gibi üst düzey alan adı) da kullanabilirsiniz. Bölgenizdeki aramalar için ödüllendirileceksiniz, ancak bunu yapmak ülkenizin dışındaki aramalarınıza zarar verecektir. İşletmenizin yerel olması önemli değil. En azından sözcükleri sayılarla değiştirmekten ve bir alt alan kullanmaktan kaçının.

Bu, alt sayfalar için de geçerlidir. Web sitesinin her sayfası için açıklayıcı ve geçerli URL'ler kullanın. "sayfa1" gibi genel adlar kullanmak yerine, arama motorlarına ve kullanıcılara ne olduklarını söyleyen sayfa adları verin. Düğün kiralama ve catering sayfası için örnek olarak : düğün  

Alt alanlardaki anahtar kelimeler de lehinize çalışır. Yani örneğin sitenizde toptan satış bölümü varsa "düğün ve toptan satış" gibi bir adres kullanın.

Açıklamaları kullanın

Web sitenizin kodu, resimler ve sayfalar için görünmez açıklamalar eklemenize olanak tanır. Bunları kullanın ve metne en az bir anahtar kelime sığdırmaya çalışın. Bununnla ilgili HTML kodunuzu çalıştırmak için uzmanlık alanı olan şirketlerle anlaşıp yaptırmanız çok önemli.

Başlıkları kullanın. Başlıklar, web sitesi kodunun metin ekleyebileceğiniz başka bir parçasıdır. Bunları kullanın ve metne en az bir anahtar kelime sığdırmaya çalışın. Bu işlemde HTML kodunuzu çalıştırmak için uzmanlık alanı olan şirketlerle anlaşıp yaptırmanız çok önemli.

 

Topluluğa Katılmak

Kaliteli geri bağlantılar oluşturun 

Geri bağlantılar, tercihen sizinkinden daha fazla hit alan başka bir web sitesinin sayfanıza bağlantı vermesidir. Sizinkiyle aynı damarda olan web sitelerini bulun ve çapraz tanıtım yapmaya istekli olup olmadıklarına bakın. Ayrıca ilgili bloglarla iletişime geçebilir ve misafir gönderileri hakkında soru sorabilirsiniz, bu da size sitenize bağlantı vermek için bir şans daha verir. 

Bu geri bağlantıların kaliteli olması çok önemli. Google farkı söyleyebilir. Kendiniz için geri bağlantılar oluşturmaya çalışan yorum bölümlerini spam yapmayın aksi halde bağlanacaksınız.

Sosyal medya

Sosyal medya beğenileri ve paylaşımları, bugünlerde alakalı konularda Google ile her zamankinden daha fazla ödüllendiriliyor. Bu, sosyal medya hesapları oluşturmanız ve sayfalarınızı beğenecek ve çevrenizle paylaşacak bir takipçi tabanı oluşturmaya çalışmanız gerektiği anlamına gelir. Yine burada da spam yapmamaya özen gösterin.

Değerli olduklarını hissedebilmeleri için müşterilerinizle Online etkileşimde bulunmaya devam edin. Müşteriler tarafından takdir edileceğinden incelemelere yanıt vermeye çalışın. Sosyal medya hesabınızı profesyonel bir şekilde yönetilmesi için bir şirketle anlaşabilirsiniz.


Online çevrede aktif olun

Web sitenizi düzenli olarak güncelleyin. Google, düzenli bakım ve güncellemeler gören siteleri ödüllendirir. Güncellemenin küçük yollarını bulun: yeni fiyatlandırma, birkaç ayda bir haber gönderileri, etkinliklerden fotoğraflar vb. Bunun için uzmanlık alanı gerektirecektir. Bir firmayla anlaşıp web sitenizi doğru yönetmeniz ve güncel tutmanız çok önemli.

En son trendlerden haberdar olmak için web sitenizde biraz değişiklik yapın.

Şimdi arayın

Yenibosna merkez mahallesi değirmenbahçe caddesi İstwest A1B blok kat 3 daire 36 Bahçelievler/İstanbul

(+90) 531 7677479

(+90) 212 9246096

info@adib.com.tr

temasta olmak